Levendula Napok az SZTE Füvészkertben

P1090215

Az egyik legkedveltebb gyógynövény a levendula. A Földközi-tenger mediterrán térségben őshonos levendula nemzetségébe 48 faj tartozik. A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének úgynevezett kolostorkertjében a 7 legismertebb levendulafajtát mutatják be a közönségnek – például színváltozat szerint az úgynevezett levendulakéktől kezdve a pink színűn át egészen a fehérig. Levendula-gyűjteményét és az illatos növényhez kötődő értékeket mutatja be a dél-alföldi térség első, 2014. június 28-29. közötti Levendula fesztiválja – tudtuk meg Németh Anikótól, az SZTE Füvészkert igazgatójától.

Az első szegedi Levendula Napokat az SZTE Füvészkertje és az SZTE Kulturális Iroda szervezi. A dél-alföldi térség egyetlen levendula fesztiváljának az újszegedi egyetemi Hortus Botanicus (Szeged, Lövölde út 42.) ad otthont. A programokra 2014. június 28-án (szombaton) és 29-én (vasárnap) 9-18 óra között hívják és várják a természet és az egyetemi Füvészkerti szépségeire, a levendula fölhasználási lehetőségeire, a gyógynövény ihlette irodalmi és zenei alkotásokra kíváncsi érdeklődőket.

„Minden korosztály számára színvonalas és színes kulturális programokat kínálunk” – mondta Tajti Gabriella, az SZTE Kulturális Iroda vezetője. Koncertekkel, növénybemutatóval és vásárral, kézműves termékekkel, gasztronómiai ínyencségekkel várják a levendula szerelmeseit és az érdeklődőket. A Füvészkertben piknikező családok számára is remek kikapcsolódást és töltekezést ígérnek a levendulás programok. Akár az egész hétvégi szabadidőt is kitöltheti az újszegedi Füvészkertbeli rendezvény, hiszen a Levendula Napok gazdag programkínálata mellett a Hortus Botanicus Universitatis Szegediensis minden látványossága megcsodálható most is.

Forrás: SZTE Info