Repülő virágok – trópusi lepkekert

Igazán nem mindennapi élményt jelent ezeknek a Dél- és Közép-Amerika trópusain honos pillangóknak a megfigyelése, fotózása. Nagy részük különösen napsütéses időben aktív, ilyenkor a több száz lepke színes kavalkádot alkotva cikázik a növények között, borongósabb időben pedig szívesen pihennek meg összecsukott szárnyakkal a növények levelein, ágain. A helyszínen rövid szakvezetést biztosítunk és információs táblák is segíti a látottak elmélyítését.

Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a helyiségben magas páratartalom (70%) és hőmérséklet (30-35°C) uralkodik!

Tekintettel a jelenlegi járványügyi helyzetre és a látogatók védelme érdekében belépés csak maszkban lehetséges és egyszerre 10 fő tartózkodhat a fóliasátorban!

Együttműködésüket kérjük és köszönjük!

Látogatható: június 5. – szeptember 30.

Nyitva tartás: minden nap, 9.00-17.45.

zárva: 12.00-13.00

Külön belépőjeggyel látogatható:

felnőtt: 450Ft/fő

óvodás, diák, nyugdíjas, SZTE dolgozó/diák: 350Ft/fő

csoportos kedvezmény (15 főtől):

felnőtt: 400Ft/fő

óvodás, diák, nyugdíjas, SZTE dolgozó/diák: 300Ft/fő

Akciós belépőjegy ajánlatunk:

iskolás csoport + 2 fő pedagógus: 650Ft/fő , mely a Füvészkert és a trópusi lepkekert látogatását is tartalmazza

óvodás csoport + 3 fő kísérő pedagógus: 550Ft/fő, mely a Füvészkert és a trópusi lepkekert látogatását is tartalmazza