Csak egy Földünk van, vigyázzunk rá!

Az SZTE Füvészkertben 2022. április 23-án, szombaton 10-12 óráig környezet- és természetismereti vetélkedőt hirdetünk alsó tagozatos általános iskolások részére. A megmérettetés apropója, hogy a Föld Napja kapcsán felhívjuk a figyelmet bolygónk értékeire és megőrzésének fontosságára. A játékos vetélkedő több intézmény együttműködésével valósul meg. Az állomáshelyeket a kert különböző pontjain találhatják meg a csapatok, ahova egy térkép segítségével, önállóan tájékozódva kell eljutniuk. A helyszíneken a Füvészkert mellett a Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft., a Szegedi Vízmű, az SZTE Tudástár, a Mondolo és a Csemete Egyesület munkatársai várják a versenyzőket. Minden intézmény saját magára szabott témakörrel, feladványokkal készül, azonban a hely szelleméhez igazodva a növényvilág, növényismeret lesz a középpontban.

Amire számíthatnak a versenyzők: szelektív hulladékgyűjtés, vizes feladatok, védett növényekkel és a hazai erdőkkel kapcsolatos ismeretek tesztelése, növények és állatok kapcsolata. A csapatok sikeres szerepléséhez nem csak a tárgyi tudás a fontos, szükség lesz a kreativitásra, ügyességre, gyorsaságra és a csapattagok együttműködésére is. Biztatunk mindenkit a részvételre. A legfontosabb a téma iránti érdeklődés és nyitottság. A legtöbb pontot elérő csapatok ajándékcsomagot kapnak.

Négy fős csapatok jelentkezését várjuk: két fő 3. osztályos és két fő 4. osztályos diák alkothat egy csapatot. Kérjük, hogy erre a jelentkezés során figyeljenek!

Nevezési határidő: 2022. április 13. (szerda).

A vetélkedő időpontja: 2022. április 23. (szombat) 10.00-12.00.

Jelentkezés: fuveszkert@szte.hu.

Bővebb információ: fuveszkert@szte.hu, valamint 30/687-2967 (Sztáry Erika).

Jelentkezéskor a következő adatokat kérjük megadni:

• iskola neve
  • csapat neve
  • résztvevő diákok neve és osztálya
  • kísérő tanár(ok) neve, elérhetősége (e-mail és telefonszám)

A csapatnak és a velük együtt érkező 2 fő kísérőnek ingyenes a belépés a Füvészkertbe.

Minden résztvevő csapat garantáltan maradandó élményekkel és tudással gyarapodva fog távozni.

Szeged, 2022. március 30.

Szeretettel várjuk a jelentkezéseket!