Tök Jó Nap és Őszi Bolygóparádé a Füvészkertben

tökök

Tök Jó Nap

Nyolcadik alkalommal invitáljuk a családokat egy Tök Jó Napra, melyen az ősz egyik népszerű finomsága a tökfélék családja lesz a főszereplő.

Kicsiknek és nagyoknak egyaránt tartalmas, szórakoztató programokat kínálunk:

• Tökfaragás: Akik kedvet éreznek hozzá, a helyszínen kifaraghatják Halloween töklámpásukat, vagy akár tökös mécseseket, ablakdíszeket is készíthetnek. Tökfaragáshoz tökök vásárolhatók.
  • Tökkiállítás: Látogatóink a tökkiállításon megismerhetik a tökök meghökkentő sokféleségét: a hatalmas méretű Halloween tököket, a karcsú lopótök fajtákat és a számtalan szín, minta és formagazdagságban növő apró dísztököket. Megtudhatják, hogy a sütésen kívül mi mindenre használható a tökök nagyméretű, kemény héjú kabaktermése és hogy nemcsak kedvelt ínyencség, de nagyon egészséges is a tökmag.
  • Tök jó játékok: a tökmagok az ügyességi játékokban bizonyíthatják rátermettségüket!
  • Tökös ételek: A gasztronómia iránt érdeklődők tökös ételeket, kemencében sült tököt kóstolhatnak! Kíváncsian várjuk kedvenc, családi tökös ételek receptjeit akár kóstolóval együtt!
  • 10.30: Hetet egy csapásra! : A Grimm-Busz Színház zenés műsorával várjuk a kicsiket és nagyokat
  • Kézműves termékek vására és kézműveskedés.
  • A mediterrán üvegházban Dr. Kovács Enikő és Bial Péter természetfotó kiállítása tekinthető meg

A rendezvény füvészkerti belépőjeggyel látogatható:

felnőtt: 1400 Ft

diák/nyugdíjas: 1000 Ft,

óvodás/ SZTE hallgató/dolgozó: 600 Ft

Faragni való tökök és dísztökök a helyszínen vásárolhatók.

{gallery}2021/tokjo{/gallery}

Őszi Bolygóparádé

Azoknak a látogatóknak, akik kitartanak a Tök Jó Nap programunk végéig, lehetőség lesz a kerten belül átsétálva a csillagászok által szervezett, 18 órakor kezdődő szürkületi, esti csillagnéző túrába is bekapcsolódni. A kivilágított töklámpások fogják mutatni az utat a csillagnézés helyszínéhez.

A Füvészkert pénztára 17.30-kor bezár, azok a látogatók, akik később érkeznek az Őszi Bolygóparádéra a Csillagvizsgálónál (Kertész utca felőli bejárat) tudnak jegyet váltani és belépni a programra.

Őszi Bolygóparádé belépőjegyára:

felnőtt: 1000 Ft

diák/nyugdíjas: 500 Ft

A rendezvény az Őszi Kulturális Fesztivál része.

Szeretettel várjuk látogatóinkat!