Repülő virágok – trópusi lepkekert az SZTE Füvészkertben

Csöppnyi esőerdőt varázsoltunk egy fóliasátor alá, ahol a bábszekrényben lévő bábokból folyamatosan bújnak elő a trópusi pillangók és szemet gyönyörködtetően libbennek növényről-növényre, a lepke-etetőknél lakmároznak vagy éppen a látogatók karján, ruháján landolnak. Jelenleg 15 lepkefaj, közel 400 színpompás, trópusi képviselőjével találkozhatnak, és ahogyan a bábokból folyamatosan kelnek ki a pillangók a látványosságok sora is egyre bővül. Gyűjteményünk számos trópusi növénnyel, a citrusfélék és golgotavirágok fajaival gazdagodott, melyek illatos, különleges virágait a pillangók szívesen látogatják.

A kiállításhoz kapcsolódóan újabb érdekességeket villantunk fel a természet végtelen változatosságából. Látogatóink a páfrányok sokszínű képviselőitől kiindulva útjuk során a természetben megfigyelhető matematikai törvényszerűségekkel is megismerkedhetnek.

Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a helyiségben magas páratartalom (70%) és hőmérséklet (30-35°C) uralkodik!

A trópusi lepkekert nyitvatartása:

május 1. – szeptember 30. nyitva minden nap: 9.00 -17.45

zárva: 12.00-13.00

Külön belépőjeggyel látogatható:

felnőtt: 450Ft/fő

diák, nyugdíjas, SZTE dolgozó/diák: 350Ft/fő

csoportos kedvezmény (15 főtől):

felnőtt: 400Ft/fő

diák, nyugdíjas, SZTE dolgozó/diák: 300Ft/fő